Fırat Turu Başlıyor (Online Başvuru)
Fırat Kalkınma Ajansı, TRB1 Bölgesinin (Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli) sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak ve yerel potansiyelini harekete geçirmek için gereken plan, program ve amaçları hazırlayarak paydaşlarıyla birlikte uygulamaktadır.
 
Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılı Mart ve Ekim aylarında TÜRSAB Orta Anadolu BYK ve Boğaziçi BYK acentelerine yönelik bölgenin tanıtımı ve turların bölgeye çekilmesi amacıyla fam tripler düzenlenmiştir. Acentelerle yapılan istişareler neticesinde bölgenin yeni bir destinasyon olarak turizm ekosistemine dahil olması noktasında güçlü özelliklere ve fırsatlara sahip olduğu ve bunların değerlendirilmesi gerekliliği düşüncesi oluşmuştur. Bu kapsamda Bölgeyi yeni bir tur destinasyonu haline getirebilmek amacıyla Fırat Kalkınma Ajansı tarafından “Fırat Turu” Projesi tasarlanmıştır."

Fırat Turu Projesi Kapsamı, Başvuru Usul ve Esasları aşağıda yer almaktadır.

Başvuru Formu aşağıdadır.

DİKKAT!

08.09.2021 tarihinde “Fırat Turu Projesi Kapsamı, Başvuru Usul ve Esasları”  dokümanı 3.13 ve 4.2.d maddelerinde değişiklikler yapılmış ve 3.14, 3.15 maddeleri eklenmiştir.

Madde 3.13’de yapılan değişiklik, 08.09.2021 tarihi itibariyle henüz tur destek ödemesi almayan tüm acenteler tarafından yapılacaktır. Bu tarih öncesinde yapılan tur ilanlarına madde 3.13’deki etiket ve hashtag’ler eksiksiz ve tam bir şekilde eklenip ekran fotoğrafları Ajansın ttmb@fka.gov.tr adresine iletecektir.

Madde 4.2.d’de yapılan değişiklik, 08.09.2021 tarihi sonrasında fiili olarak hayata geçirilecek tüm tur programları için geçerli olacaktır.

Madde 3.14, 08.09.2021 tarihi sonrasında fiili olarak hayata geçirilecek tüm tur programları için geçerli olacaktır.

Madde 3.15, 08.09.2021 tarihi itibariyle henüz tur destek ödemesi almamış olan tüm acenteler için geçerli olacaktır.

Lütfen Aşağıda yer alan “Fırat Turu Projesi Kapsamı, Başvuru Usul ve Esasları”  dokümanını dikkatli bir şekilde inceleyerek başvuru yapınız.
Fırat Turu Başvuru Formu


   
 
Firat Turu Projesi Kapsami Usul ve EsaslarCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır