Yıldıztepe Rekreasyon Alanı Fizibilite Projesi'nin Protokolü İmzalandı
Fırat Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında desteklenen ve Battalgazi Belediyesi tarafından yürütülecek olan “Yıldıztepe Rekreasyon Alanı Fizibilite Projesi” düzenlenen törenle imzalandı.

Battalgazi Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen proje imzalama törenine, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

Töreninde konuşan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Battalgazi Belediyesi ile birlikte Malatya’nın önemli bir yeri olan Yıldıztepe bölgesinin dönüşümünü sağlamak ve kentsel planlanmasını yapmak üzere ‘Yıldıztepe Reaksiyon Alanı Fizibilite Projesi’ imza töreni için bir araya geldiklerini söyledi.

Battalgazi Belediyesinin başarılı çalışmalara imza attığını belirten Yoğunlu, şunları kaydetti:

“Fırat Kalkınma Ajansı olarak bizde bu belediyemizin değerli çalışmalarını desteklemekten dolayı çok mutluyuz. Battalgazi Belediyemizin çok çalışkan bir proje ekibi bulunuyor. Belediye başkanımız burayı dönüştürmeden önce mekansal ve sosyal olarak buranın değerlendirilmesi, bilimsel olarak incelenmesi için bize başvuru yaptılar. İnşallah Battalgazi Belediyemizin öncülüğünde burası önce planlanarak fizibilite çalışmasında ortaya çıkan mekanlarla birlikte imar edilecek. Yıldıztepe’den tüm Malatya görülebiliyor. Gerçekten çok güzel bir bölge. İnşallah düzenlendiği zaman halkımıza çok ferah ve çok önemli sosyal ve ticari alanlar kazandırılması hedefleniyor. Fizibilite çalışmamızın Battalgazi bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise  Battalgazi için önemli bir proje çalışmasının imza törenini gerçekleştirdiklerini belirterek, projenin Malatya’nın ve bölgenin değerini arttıracağını ifade etti.

Güder, şehirlerin şehirleri öne çıkaran projelerle yarıştıklarını kaydederek, şunları söyledi:

“İnşallah Malatya’mızı, Battalgazi’mizi öne çıkarmak ve bölgede tercih edilen bir il, ilçe konumuna getirme adına Yıldıztepe alanında bir dönüşüm projesini Battalgazi Belediyesi olarak hayata geçireceğiz. Bu projeyi önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımıza sunmamızın ardından olurlarını alırsak, bölgenin cazibe merkezi olabilecek bir konuma taşımak için arkadaşlarımızla çalışmalara başlayacağız. Bu çalışmalarımızın desteklenmesi ve fizibilite projesi noktasında Fırat Kalkınma Ajansımızdan destek talebinde bulunmuştuk. Onlarda sağ olsunlar bu projeyi incelediklerinde bölgeye gerçekten ciddi bir katkı sunacak bir proje olduğunu ifade ettiler. Bu proje ile Malatya’mızın ve bölgemizin değeri artacak. Bu anlamda Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimize de çok teşekkür ediyorum. Battalgazi’miz ve Malatya’mız için hangi projeyi kendilerinde götürdüysek, projelerimize her zaman olumlu yaklaşmışlardır.”

Battalgazi Belediyesi tarafından Yıldıztepe bölgesinde yapılması planlanan ve içerisinde seyir terası, teleferik, restaurantlar, kafeteryalar, gezi bahçesi, çocuk oyun alanları, adrenalin park, amfi tiyatro, su öğeleri, gözlem alanı, hortikültürel terapi alanları, cam kafeterya, konser alanı, kamelyalar, bisiklet ve yürüyüş yolları, doğa sporları ile ilgili birçok alan olacak.

Konuşmaların ardından “Yıldıztepe Rekreasyon Alanı Fizibilite Projesi” imzalandı. 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır