Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi’ne Başvurular Başladı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı ve Kodluyoruz Derneği işbirliği ile TRB1 Bölgesindeki (Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli) gençlere yönelik “Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi” gerçekleştirilecektir.

Dışa bağımlılığı azaltmak, riskleri en aza indirmek için 2023 yılına kadar yazılımcı sayısının en az 500 binin üzerine çıkarılması hedefi doğrultusunda TRB1 Bölgesinde bir yazılım ekosistemi oluşturmanın da amaçlandığı eğitim online ortamda, ücretsiz ve toplamda 70 saat sürecektir.

Web Development Bootcamp konseptinde gerçekleştirilecek dersler 17 Eylül Cumartesi - 30 Ekim Pazar tarihleri arasında her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri 10.00 - 15.00 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecektir. Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi mezunu olabilmek için derslerin yüzde 80’ine devam ve ödevlerin en az yüzde 80’ini yapmış olma şartı aranacaktır.

Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi’ne katılım sağlamak için aşağıdaki ön koşullar yer almaktadır:

1. Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi, Fırat Kalkınma Ajansı desteğiyle gerçekleşecektir. Bu sebeple Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde yaşayan veya okuyan gençler başvurabilecektir.

2. Bölge içindeki yazılımcı ağını güçlendirmek üzere Kodluyoruz Derneği tarafından oluşturulan Telegram grubuna katılım sağlanması gerekmektedir. Telegram linki başvurudan sonra iletilecektir. Bu grup içerisinde hem bölgedeki teknoloji şirketlerinden temsilciler hem de yazılımcı adayları yer alacaktır.

3. Ayrıca Kodluyoruz tarafından kurulan Patika.dev üzerinden gerçekleştirilecek 6 haftalık Hızlandırma Programı'na dâhil olmak adayların programa kabulünde öncelik kazanmasına yardımcı olacaktır. Hızlandırma Programı'nda aday gençlerin ilgilendiği alana göre (Front-End için JavaScript ve Back-End için Java) gerekli dersleri Patika.dev üzerinden tamamlamaları gerekmektedir. (Hızlandırma Programı'na https://bit.ly/fkahizlandirma adresindeki formu doldurarak dâhil olunabilir.)

Programa son başvuru tarihi 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü olup Hızlandırma Programındaki derslerin bitirilmesi içinse son tarih 8 Ağustos 2022 Pazartesi günüdür.

Atölye katılım başvurusu için:  https://forms.gle/FedgFt7STba2PF3aA

Java ve React Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi Müfredatları ekte yer almaktadır.


Copyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır