Vodafone Elazığ Çağrı Merkezi Törenle Hizmete girdi.

Açılışa katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da büyük devlet olmanın lafla olmayacağını belirterek Civardaki ülkelerde karışıklık yaşıyoruz. Libyada iç savaş var, kargaşa var, orada yaşayan vatandaşlarımız var. Türkiye 48 saat içinde hava ve deniz yolu ile binlerce vatandaşı o ateşin içinden çekip aldı. İşte büyük devlet bu diye konuştu. Yıldırım, Bütün devletler bizden yardım istedi. Amerikadan tutun, Vietnama kadar. Şimdi Suriye in 800 vatandaşı Marmarise yanaşıyor, oradan alıp ülkelerine
göndereceğiz. Eskiden bir karışıklık olduğu zaman ABD ve İngiltere vatandaşlarını böyle aldı, şöyle aldı götürdü deniyordu. Biz de helal olsun, ne büyük devlet bunlar derdik. Şimdi Türkiye bunu yapıyor. Hem de 30 bin vatandaşından 25 binini 10 gün içinde burunları kanamadan aldı getirdi. İşte bu Türkiye in başarısıdır. Bu milletin duasının, desteğinin sonucudur diye konuştu.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çağrı merkezine gelen ilk çağrıyı yanıtlayarak Samsundan arayan bir vatandaşın sorularını cevaplandırdı. Bakan Yıldırım, 5 gün sonra işime son verilecek, ben de iş arıyorum diye espri yaptı.

Elazığ Günışığı Gazetesi

İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır