Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi İlerleme Toplantısı Düzenlendi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme (CMDP) Programı kapsamında desteklenen ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından koordine edilen Elazığ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi Projesinin ilerleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Elazığ Valiliğinde düzenlenen toplantıya, Elazığ Valisi ve Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Erkaya Yırık, Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu, Elazığ Organize Sanayi Bölge Başkanı Suat Öztürk ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

Toplantıda 40 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi için yapılması planlanan ve 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak yatırımlar ele alındı.

Programda konuşan Vali Yırık, 24 Ocak 2020’de Elazığ’da meydana gelen depremden sonra devletin vatandaşların yaşamış olduğu sıkıntıları bertaraf etmek için büyük çaba sarf ettiğini belirterek, “Diğer taraftan da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız Fırat Kalkınma Ajansı marifetiyle tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de yüzlerce projeye destek vermeye devam ediyor. Bu projelerden birisi de Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi olarak gündemimizde” diye konuştu.

 
“2 Bin 500 Vatandaşımızı İstihdam Edecek Çok Güzel Bir Yatırım”

Projenin yaklaşık 40 bin metrekare alanda kreş, kafeterya, sosyal donatılarıyla kapalı alanları çalışırken de dinlenebilecek bir alan olduğunun altını çizen Vali Yırık, şöyle konuştu:

 “Toplamda 18 bin 500 metrekarelik iş alanları ile son derece modern bir merkez olacak. Merkez tamamlandığında 2 bin 500 vatandaşımızı istihdam edecek çok güzel bir yatırım haline gelecek. İnşallah önümüzdeki süreçte yatırımın kısa süre içerisinde bitirilerek inşaat ve diğer işlemlerin özel idaremiz, organize sanayi bölgemiz ve Fırat Kalkınma Ajansımız ile birlikte bu projenin hızlı bir şekilde yürütülmesini etkin bir şekilde gerçekleştireceğiz. Boşa gidecek zamanımız yok. Elazığ her geçen gün ilerleyip gelişiyor. Bu ilerlemede katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımıza ilimiz adına teşekkür ediyoruz.”
 
Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu ise Vali Yırık’a projenin başlamasından itibaren verdikleri desteklerden ve Elazığ için önemli olan projenin ilerlemesini takip ettikleri için teşekkür etti.

Yoğunlu, Elazığ OSB Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi Projesi’nin Elazığ’ın en önemli sorunlarından biri olan işsizliğe çözüm sunabilecek bir proje olduğuna değinerek, projeye desteklerinden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne teşekkür etti. 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır