Siber Vatan Programı Başvuruları Başladı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ile Fırat Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenecek “Siber Vatan” Programına başvurular başladı.

Siber Vatan Programı; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Savunma Sanayi Başkanlığı ile eşgüdüm halinde yürütülerek tüm ülkeye yayılması amaçlanan bir eğitim ve istihdam programıdır. Program ile özel sektör ve kamu kurumlarının ihtiyaç duyduğu Siber Güvenlik Uzmanlarının yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Siber Vatan Programı Türkiye’nin siber güvenlik uzmanı ihtiyacının karşılanması amacıyla üniversitede öğrenim gören öğrencilerin farkındalıklarını artırmak ve potansiyel yetenekleri tespit ederek eğitim ve yetenek geliştirme faaliyetleri uygulanarak dijital ve siber güvenlik teknolojileri alanında kariyer planlamalarını teşvik etmek ve desteklemek amacıyla geliştirilmiştir.

Bu kapsamda Fırat Kalkınma Ajansı ve Fırat Üniversitesi işbirliği ile “Siber Güvenlik Uzmanı” yetiştirilmesi için bir dizi eğitim programı planlanmıştır.

Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Adli Bilişim Mühendisliği öğrencilerinin katılabileceği bu eğitimlerin ilki için başvurular alınacaktır. Toplamda 40 öğrenciyi kapsayacak eğitimler için başvuru yapan öğrenciler kendi bölümleri içerisinde not ortalamalarına göre sıralanacak ve eğitime katılmaya hak kazanan öğrenciler belirlenecektir.

Başvuru Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya Adli Bilişim Mühendisliği bölümü öğrencisi olmak.
Belirtilen bölümlerde 3.sınıf veya 4.sınıf öğrencisi olmak.

Kontenjan Dağılımı:

Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği (10 Kişi)
Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği (10 Kişi)
Bilgisayar Mühendisliği (10 Kişi)
Adli Bilişim Mühendisliği (10 Kişi)

Önemli Tarihler:

Başvuru Tarihi: 12-31 Aralık
Eğitim Tarihi: 20-27 Şubat

Başvuru için tıklayınız. 


Copyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır