“Sağlıkta Şiddeti Önlemek İçin Eğitici Eğitimi” Projesi İmzalandı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2022 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı kapsamında başarılı bulunan Tunceli İl Sağlık Müdürlüğünün “Sağlıkta Şiddeti Önlemek İçin Eğitici Eğitimi” projesinin düzenlenen törenle imzaları atıldı.

FKA toplantı salonunda düzenlenen törene, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Tunceli İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Duran, FKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Mehmet Şirin Budancamanak katıldı.

Törende konuşan FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinden oluşan TRB1 Bölgesinde faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansının ulusal ve bölgesel planların uygulamasını sağlayıcı projelere destek vererek bölgesel kalkınmaya önemli katkılar sağlamakta olduğunu söyledi.

 Yoğunlu, ajans çalışmalarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunarak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Tunceli İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ve bugün imza töreni düzenlenen Sağlıkta Şiddeti Önlemek İçin Eğitici Eğitimiisimli projemiz kapsamında, Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü, Tunceli Devlet Hastanesi ve Tunceli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görevli psikolog, sosyal çalışmacı ve diğer eğitimcilerden seçilecek 16 katılımcıya, zor hastalarla başa çıkmayöntemleri, zor insan tipolojisi ve davranışları, sağlık personelinin terapötik iletişimi, hasta sorularının etkin kullanımı, sağlık personeli hasta iletişimi stratejileri, çözüm için fikir üretme, planlama yapma ve karar alma teknikleri başlıklarında 6 gün ve 45 saat sürmesi planlanan önemli eğitimlerin verilmesini amaçlıyoruz.”

Proje ile eğitim alan eğitici sağlık çalışanlarının elde ettikleri kazanımlardan verecekleri hizmet içi eğitimler neticesinde tüm sağlık çalışanlarının faydalanmasının hedeflendiğini dile getiren Yoğunlu, “Hizmet içi eğitimlerle sağlık çalışanlarının artan farkındalığı ve kazanılan davranış değişiklikleriyle beraber Tunceli ilimiz genelinde olası sağlıkta şiddet vakalarının önlenmesi, kaliteli sağlık hizmet sunumunda devamlılığın sağlanması ve hasta/hasta yakınlarının sağlık hizmet sunumundan memnuniyetinin artması sağlanacaktır. İlimize hayırlı sonuçlar sağlayacak projenin hazırlanmasında, görev alan herkese ve kurum amirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Projemizin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Tunceli İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Duran ise Fırat Kalkınma Ajansı ile birlikte güzel bir projeyi yürütecek olmanın kendileri için önemine değinerek, desteklerinden dolayı Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu’ya teşekkür etti.

Projenin sağlık çalışanlarına önemli kazanımlar sağlayacağını belirten Duran, projenin hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından projenin imzaları atıldı.
 
İçerik Görselleri



Copyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır