Milletvekili Tüfenkci’den Ajansımıza Ziyaret
Malatya Milletvekili ve Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Bülent Tüfenkci, Fırat Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti.

Ziyarette ajans personeliyle bir araya gelen Tüfenkci’ye FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, ajans çalışmaları ve Malatya’da desteklenen projelere ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Bilgilendirme toplantısının ardından konuşan FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, 2020 yılının Fırat Kalkınma Ajansı adına başarılı geçen bir yıl olduğunu belirterek, “2018 yılından itibaren ajansımız Malatya’da 76 proje ile toplam 59 milyonluk TL’lik bütçeye 47,5 Milyon TL destek sağladı. 2010 yılından bugüne kadar 783 projeye 404 milyon TL kaynak sağladık. Bu kaynağın toplam yatırım bütçesi ise 680 milyon TL. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın da ilimize önemli yatırımları var. Bu yatırımları ilimize kazandırmak için başta Fırat Kalkınma Ajansı olarak diğer kurumlarla birlikte gayret göstermemiz gerekiyor. İnşallah hep birlikte hem ilimizin hem de bölgemizin kalkınmasına yönelik çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Milletvekilimize vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Bülent Tüfenkci ise Fırat Kalkınma Ajansı’nın merkezinin Malatya’da olmasının büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Fırat Kalkınma Ajansının imalat sanayi, turizmin kalkınması, yöresel ürünlerin ticarileşmesi ve kaynak verimliliği noktasında Malatya ve bölgedeki yatırımcıları desteklemeye devam ettiğini kaydederek, şöyle konuştu:

“Malatya 6. bölge teşviklerinden faydalanıyor. Bu kapsamda birçok yatırım hayata geçirildi. Lisanslı deponun Malatya’ya yapılması noktasında FKA’nın fikri takibi, Bakanlığımızın bölgedeki yatırımcıları harekete geçirmesi ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu hususta verdiği destekler ile beraber kayısıdaki olumlu gelişmeyi görüyoruz. Özellikle kalkınma ajanslarımızın yatırımcıları yönlendirmesi çok önemli. Bu yatırımların kaynak verimliliğini arttırması bakımından ajansların bu görevini önemsiyoruz. Genel sekreterimiz ile 2020 çalışmalarını ve 2021 yılında ise hangi çalışmaları yapacaklarını değerlendirerek istişare toplantısı yaptık. Ajansımızın turizmde yapmış olduğu destekleri önemsiyoruz. Genel Sekreterimize ve ekibine değerli sunumlarından dolayı teşekkür ediyorum.”
 
 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır