Malatya’da Proje Ziyaretleri Gerçekleştirildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Koordinasyon Dairesi Başkanı Ahmet Şimşek ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, ajans tarafından Malatya’da desteklenen birtakım projeleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Şimşek ve Yoğunlu ilk olarak Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Kahve Konağı” ve “Kent Belleği Konağı” projelerini ziyaret etti.

Proje kapsamında Yeşilyurt ilçesinde bulunan ve restore edilen iki tarihi konağı inceleyen Şimşek ve Yoğunlu burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra Akçadağ ilçesinde bulunan ve ABD’deki Büyük Kanyon’a benzetilen Levent Vadisi Kanyon’una geçti.

Şimşek ve Yoğunlu, burada Fırat Kalkınma Ajansı’nın Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen projelerle yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Akçadağ Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Işık, proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Daha sonra Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında desteklenerek faaliyete başlayan Kuru Kayısı Lisanslı Deposu’nu ziyaret eden Şimşek ve Yoğunlu, kayısı alımının nasıl yapıldığına ilişkin görevlilerden bilgi alarak depoda incelemelerde bulundular.

Şimşek ve Yoğunlu, son olarak Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında desteklenen Malatya Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Koordinasyon Dairesi Başkanı Ahmet Şimşek, yaptığı açıklamada, Fırat Kalkınma Ajansı’nın Malatya’da desteklediğini bazı projeleri ziyaret ettiklerini belirterek, ajansların Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün destekleriyle başarılı projelere imza attıklarını söyledi.
 
Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu ise ziyaretlerinden dolayı Şimşek’e teşekkür etti.

FKA‘nın faaliyet alanı olan TRB1 Bölgesinde (Elazığ, Bingöl, Malatya, Tunceli) çalışmalarını yürütmeye devam ettiğini kaydeden Yoğunlu, “Bu gün yaptığımız ziyaretlerde ajansımız tarafından desteklenen bazı projeleri inceleme ve değerlendirme fırsatı bulduk. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüze bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaretlerde Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü İzleme, Değerlendirme ve Analiz Dairesi Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Hüseyin Ulubeyli de yer aldı. 


Copyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır