Malatya’da 2. Kayısı Çiçeği Şenlikleri Düzenlendi
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen; Malatya Valiliği, Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile diğer paydaş kurumların katkıda bulunduğu 2. Kayısı Çiçeği Şenlikleri  “Hayat Çiçek Açıyor” sloganıyla 25-27 Mart tarihleri arasında düzenlendi.

Malatya'nın turizmine ve yemek kültürüne katkı sunmak için düzenlenen ve üç gün süren şenlikler kapsamında kayısı çiçeği foto maratonu, Yeşilyurt ilçe gezisi, coğrafi işaretli Malatya yöresel ev yemekleri yarışması, sanat sokağı gezisi, bisiklet turu, trekking, yamaç paraşütü, kayısı bahçelerine gezi gibi çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi.

Şenlikler kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı daveti ile Malatya’ya gelen seyahat ve gastronomi alanındaki sosyal medya fenomenleri bir yandan Malatya’nın yöresel lezzetlerini tanıtırken bir yandan da yaptıkları paylaşımlarla UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine giren Arslantepe başta olmak üzere ilin turistik değerlerinin tanıtımına katkıda bulundular.

Seyahat ve gastronomi alanındaki sosyal medya fenomenleri eşsiz Malatya mutfağının birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile kentin tarihi ve turistik mekanlarında çektikleri görselleri takipçileriyle paylaşarak, takipçilerini Malatya’ya davet ettiler.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır