Kurumsallaşma ve Dijitalleşme Projesi İmzalandı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2022 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün “İmalat Sanayisinde Faaliyet Gösteren İşletmelerde Kurumsallaşma ve Dijitalleşme” projesinin imzaları atıldı.

FKA toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı ile FKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Mehmet Şirin Budancamanak katıldı.

Törende konuşan Genel Sekreter Dr. Abdulvahap Yoğunlu, 2022 yılına kadar 338 adet teknik destek projesine destek sağlayan Fırat Kalkınma Ajansının bu projeler kapsamında sağlanan eğitimler ve danışmanlıklar kapsamında yaklaşık 25 bin kişiye bölgesel kalkınma anlamında önem arz eden eğitimler verilmesini sağladığını söyledi.

Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ve bugün imza töreni düzenlenen İmalat Sanayisinde Faaliyet Gösteren İşletmelerde Kurumsallaşma ve Dijitalleşmeproje kapsamında, 10 farklı işletmeye; girişimcilik teorisi ve uygulamaları, kurumsal itibar yönetimi, işletmelerin dijitalleşmesi, aile işletmeleri yönetimi, pazarlama teorisi ve uygulamaları, temel finans eğitimi, finansal okuryazarlık konularında 15 gün (90 saat) sürmesi beklenilen eğitim ve danışmanlık hizmeti sağlanacağını ifade eden Yoğunlu, şöyle konuştu:

“İmalat sanayisinin kurumsallaşması, beşeri kapasitenin geliştirilmesi ve dijitalleşme amacıyla farklı sektörlerden 10 işletmeye sağlanacak iş bu eğitim ve danışmalık faaliyetleri neticesinde firmaların sağlıklı büyümeleri ve kurumsal kapasitelerini artırarak ülke ekonomisinin rekabet edebilme gücüne katkı sunması beklenmektedir. İlimize olumlu katkılar sağlaması beklenen bu projenin hazırlanmasında, görev alan herkese ve kurum amirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Projenin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı ise Fırat Kalkınma Ajansı ile birlikte birçok projeye imza attıklarını anımsatarak, “Güzel bir projenin imza töreni için bu gün bir araya geldik. Genel Sekreter Dr. Abdulvahap Yoğunlu’ya projemize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Projenizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından projenin imzaları atıldı.
 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır