Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Yeniçeri’den Ajansımıza Ziyaret
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Sayın Barış Yeniçeri, Fırat Kalkınma Ajansını ziyaret etti.

29 Ağustos- 2 Eylül 2019 tarihleri arasındaki TRB1 Bölgesi (Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli) ziyaretlerine merkez binasının bulunduğu Malatya’dan başlayan Yeniçeri, Ajans personeliyle bir araya geldi. Ajans çalışmaları hakkında Genel Sekreter Abdulvahap Yoğunlu’dan bilgiler alan Yeniçeri, ertesi gün Akçadağ ilçesinde bulunan Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Levent Vadisi Seyir Terası projesini inceledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Valisi Aydın Baruş’u ziyaret eden Yeniçeri, daha sonra İnönü Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Malatya Teknokent’e geçti.

Yeniçeri, burada İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Malatya Teknokent Genel Müdürü Fatih Kocamaz ile bir araya geldi. Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen Ön Kuluçka Merkezini ziyaret eden Yeniçeri, Teknokentte faaliyet gösteren firmaların yürüttükleri  çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Firmalara yaptıkları çalışmalarda başarılar dileyen Yeniçeri daha sonra Elazığ’a geçti.

Elazığ Yatırım Destek Ofisinde görev yapan personelle bir araya gelen Yeniçeri, Elazığ‘ın Sivrice ilçesinde yer alan Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ‘Macera Severler Hazar’da Buluşalım’ projesini ziyaret ederek proje ilerleme durumu hakkında Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’dan bilgiler aldı.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden Yeniçeri, OSB’de Fırat Kalkınma Ajansı tarafından güdülenen ve desteklenen projeleri yerinde inceledi. Ajans desteği ile hayata geçen OSB demiryolu yükleme/aktarma istasyonunda incelemelerde bulunan Yeniçeri, Elazığ’ın Palu ilçesinde Fırat Kalkınma Ajansı ve Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından fonlanan yatırımları ziyaret etti.

Bingöl ziyareti kapsamında Yeniçeri,  Bingöl Yatırım Destek Ofisi’nde görev yapan ajans personeli ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Fırat Kalkınma Ajansı’nın proje başvuru sahibi olarak Avrupa Birliği - Türkiye “Mali İşbirliği” çerçevesinde Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında şehre kazandırdığı Bingöl İŞGEM’i ziyaret etti.

Fırat Kalkınma Ajansı’nın Güdümlü Proje Desteğiyle faaliyete geçen Bingöl Tekstilkent’i ziyaret eden Yeniçeri, daha sonra Ajansın yatırım takibi ve koordinasyon faaliyetlerini yürüttüğü bölgenin en önemli yatırımlarından biri olan SÜTAŞ Entegre Tesislerini ziyaret ederek yapılan devam eden yatırım hakkında bilgiler aldı.

Tunceli temasları kapsamında Tunceli Yatırım Destek Ofisi çalışanlarıyla bir araya gelen Yeniçeri, Ajansın desteklediği Tunceli Su Sporları Merkezinde incelemelerde bulundu. 

Yeniçeri, bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olan ve Güdümlü Proje Desteği kapsamında proje hazırlık süreci devam eden “Munzur Gözeleri Koruma Öncelikli Rekreasyonel Peyzaj Projesi”nin uygulanacağı Ovacık Munzur Gözelerini ziyaret etti.
 
 
 


Copyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır