“Kadın Mesleki Eğitim Merkezi ve Yaşam Alanı” Projesi İmza Töreni Düzenlendi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinasyonunda Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında başarılı bulunan ve Yeşilyurt Belediyesi tarafından yürütülecek olan “Kiltepe Kadın Mesleki Eğitim Merkezi ve Yaşam Alanı” projesinin imza töreni düzenlendi.

Fırat Kalkınma Ajansı toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve Yeşilyurt Belediyesi Başkanı Mehmet Çınar katıldı.

Törende konuşan FKA Genel Sekreteri Yoğunlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile birlikte Malatya için çok önemli ve hayırlı bir projenin sözleşmesini imzalayacaklarını söyledi.

Yoğunlu, proje ile Kiltepe Mahallesi başta olmak üzere Malatya’da yaşayan vatandaşlara istihdam sağlanacağını, mesleki eğitimler vereceklerini, vatandaşların sosyal yaşama entegrasyonlarını kolaylaştırarak kamu hizmetlerine daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacak güzel bir projeyi Yeşilyurt Belediyesi ile birlikte hizmete sunacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Projemiz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın yürüttüğü Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında destek almayı hak kazandı. Bu güzel projenin hem insanlara dokunması anlamında hem de ailelerimizin, mahallelerimiz de hanelerimizin gelirlerine doğrudan olumlu bir şekilde etkilemesi hususunda çok önemlidir. Bununla birlikte önemli bir diğer tarafı da atıl durumda bulunan bir binamızın o bölgedeki vatandaşlarımızın istifadesine sunulması ve istihdama da katkı verilecek şekilde faaliyete geçecek olmasıdır. Yeşilyurt Belediyemiz bu proje sayesinde yaklaşık 750 vatandaşımıza ilimizde kolayca iş bulabilecek yeni mesleklerle ilgili eğitimler verecektir. Başkanımıza ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise Fırat Kalkınma Ajansının destekleriyle Yeşilyurt’un sosyal ve kültürel hayatına değer katacak yeni projeler kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.

Çınar, Kiltepe Mahallesi’nde Yeşilyurt Belediyesi’ne tahsis edilen bir binayı gerekli düzenlemeler ve yeniliklerin ardından modern ve çok amaçlı bir şekilde vatandaşların hizmetine sunacaklarını ifade ederek, “Kiltepe ve o bölgedeki vatandaşlarımıza yönelik mesleki eğitimler verilecek güzel ve değerli bir projeyi Yeşilyurt’umuza kazandırmış olacağız.4 ile 6 yaş aralığındaki çocuklarımıza yönelik Erdem Okullarımız ve meslek eğitim kurslarımız başta olmak üzere her yaştan vatandaşa hitap eden sosyal ve sportif bir alanı da hizmete sunmuş olacağız. Kiltepe ve o bölgemizin gelişimine ve değişimine ışık tutacak çok özel bir projedir. Farklı alanlarda eğitimlerin yapılacağı büyük bir kültür merkezini planladık. Bu projenin toplam maliyeti 1 milyon 479 bin TL'dir. Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programının projeye katkısı 1 milyon 150 bin TL olarak açıklandı. Geriye kalan 329 Bin TL’lik kısmına da Yeşilyurt Belediyesi olarak biz katkı sunacağız. Malatya’mıza ve Yeşilyurt’umuza güzel bir eğitim merkezi kazandırmış olacağız. Projemiz hem vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel hayatlarına katkı sunarken hem de istihdama ciddi katkılar sunmuş olacağız. Kiltepe başta olmak üzere o bölgeye yeni bir yaşam alanı kazandırmış olacağız, şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, ‘Kiltepe Kadın Mesleki Eğitim Merkezi ve Yaşam Alanı Projesi’ için hazırlanan sözleşmeyi imzaladılar. 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır