Kadın Kursiyerler Sertifikalarını Aldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2019 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Battalgazi Belediyesi “3K Kadınım, Kazanırım ve Kalkınırım” projesinin bireysel ve kurumsal eğitimleri sona erdi.

Proje ile 29 girişimci kadının bireysel gelişimine yönelik verilen eğitimlerde liderlik, özgüven, duygusal zeka, zaman yönetimi, takım oyunu, kooperatifçilik, ürün geliştirme, stratejik planlama, verimli toplantı teknikleri, toplumsal cinsiyet girişimcilik ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri konuları ele alındı.

Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda 150 saat süren eğitimlerin sonunda başarılı olan girişimci kursiyerlere, Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi tarafından sertifikaları takdim edildi.

Düzenlenen sertifika törenine, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, FKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Mehmet Şirin Budancamanak, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Program öncesi Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi tarafından düzenlenen ‘Canım Kendim’ isimli mektup yarışmasında dereceye girenler açıklanarak hediyeleri takdim edildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi projesinin çok anlamlı olduğunu söyledi.

“Projeyle Üreticilerimizle Tüketicilerimizi Buluşturuyoruz

Yoğunlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında kadınlara eğitimlere verildiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Eğitime katılan kadınlarımızın hem bireysel gelişimini sağlayacağı hem de evlerinde gelir getirici bazı meslekler edinebileceğini, verilen eğitimlerle ortaya koyduk. Bizler bu projeyi çok önemsiyoruz. Gerçekten kalkınma sadece ekonomik faaliyetlerle olmuyor, kalkınma bir taraftan da fırsat eşitliği ile oluyor. Bizler de Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi ile birlikte direk üreticilerimizle tüketicilerimizi buluşturuyoruz. Bir yandan kadınlarımızın hızlı bir gelir elde etmesini sağlıyor diğer yandan ise kadınlarımızın sosyal hayata entegrasyonunu gerçekleştiriyoruz. Battalgazi Belediyemiz ile ‘Birlikte Başaracağız’ projemiz de var. Bizler bu projeyi de önemsiyoruz. Battalgazi Belediyemizin projelerinden oldukça memnunuz. İnşallah başka güzel projelerde buluşmak dileğiyle.”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise kadınların her alanda kedilerine güç kattığını belirterek, “Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi olarak 1 aşkın bir süredir çıktığımız bu yolda, verdiğiniz desteklerle yolumuza durmadan devam ediyoruz. Kadınlarımızın gayreti sayesinde adından çokça söz ettiren rol model bir kooperatif olduk. Tarım Kredi Kooperatifi ile görüştüğümüz zaman, ‘Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi yeter ki üretsin, biz satışı noktasında emrinizde olacağız’ dediler. Arkadaşlarımızı gerekli eğitimlere de göndereceğiz. Diğer kooperatiflerle iletişim kurarak, örnek uygulamaları Malatya’da hayata geçireceğiz. Yaptığımız işlerle Türkiye’de aranan bir kooperatif olacağız. Bizler desteklerimizi sizden esirgemiyoruz. Her daim yanınızdayız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır