Java Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi
Fırat Kalkınma Ajansı ve Kodluyoruz Derneği işbirliği ile bölgemizde Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi gerçekleştirilecektir.

Dışa bağımlılığı azaltmak, riskleri en aza indirmek için 2023 yılına kadar yazılımcı sayısının en az 500 binin üzerine çıkarılması hedefi doğrultusunda bölgede bir yazılım ekosistemi oluşturmanın da amaçlandığı eğitim online ortamda, ücretsiz ve toplamda 70 saat sürecektir.

Eğitimler, 12 Haziran - 1 Ağustos 2021 tarihleri arasında her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri saat 10:00 - 15:00 arası gerçekleşecektir. Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi mezunu olabilmek için derslerin % 80’ine devam ve ödevlerin en az % 80’ini yapmış olma şartı aranacaktır.

Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi için aşağıdaki ön koşullar yer almaktadır:

1. Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi, Fırat Kalkınma Ajansı desteğiyle gerçekleşecek. Bu sebeple Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde yaşayan veya okuyan gençler önceliklendirilecektir.
2. Bölge içindeki ağı güçlendirmek üzere oluşturulan Telegram grubuna katılmanız gerekmektedir. Telegram linki başvurunuzdan sonra sizlere iletilecektir. Bu grup içerisinde hem bölgedeki teknoloji şirketlerinden temsilciler hem de yazılımcı adayları yer alacaktır.
3. Kodluyoruz tarafından Türkçe ‘ye çevrilen CS50x Kodluyoruz dersinin 2. haftasına kadar (2. hafta da dâhil olmak üzere) dersi ve ödevlerini tamamlamak öncelik kazanılmasını sağlayacaktır.
4. Patika.dev üzerinden yer alan Herkes için Temel Dersler ve Git derslerinin tamamlamış olması öncelik kazanılmasına katkı sağlayacaktır.

Başvuru için: http://bit.ly/f%C4%B1ratjavabootcamp

Bootcamp başvuru süreciyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi Müfredatı ekte yer almaktadır. 
Java Yazilim Gelistirme ve Kodlama AtolyesiCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır