İstanbul'da Elazığ Günleri Yapılacak

Ankara ve İzmir İllerimizde gerçekleştirilen Elazığ Günleri in ardından bu defa da İstanbulda İlimizi her yönü ile tanıtmayı amaçlayan faaliyetin 22-23-24-25 Kasım 2012 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Elazığ Valiliğimizin manevi himayesinde gerçekleştirilecek olan organizasyonda; Elazığ Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi, Ticaret Borsası Başkanlığı, İlimizdeki ve İstanbuldaki ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarımız yer alacaktır.

Elazığ Günleri İstanbul ve Elazığda, Elazığ adının geçtiği her yerde Elazığ adına yapılan her organizasyonda, Elazığ için her türlü fedakârlık ve özveride bulunan tüm sivil toplum kuruluşları ve ticari katılımcılar ve kamu kurumları ile birlikte gerçekleştirilecektir.

Faaliyetin amacı başta Mega Kent İstanbul olmak üzere bütün Türkiyede Elazığ adı ile kurumsal kimlikleri bir araya getirerek İlimizin sosyal, kültürel, sanatsal, eğitim ve ticari alanlarda gündem oluşturmasına el birliği ile gayret göstermek olacaktır.

İstanbulda yaşayan hemşerilerimiz ile birlikte ulusal gündemde, siyasi, bürokratik ve ticari katılımlarla yer almak ve her alanda Elazığa ilgi çekmek organizasyonun temel hedefleri arasındadır.

İstanbulda Feshanede gerçekleştirilmesi planlanan Elazığ Günleri konusunda Safir Tanıtım Organizasyon firması Elazığ ve İstanbulda bazı kişi ve kurumlarla görüşme yaparak edindikleri intiba ile Elazığı Mega Kent İstanbulda sosyal, ekonomik, kültürel ve turistik değerleri ile tanıtan Elazığ Günlerini gerçekleştirme kararı almışlardır.

Bu çerçevede şirket yetkilileri Valiliğimizi ziyaret ederek amaçlarını açıklamışlardır. Bu ön görüşmeden sonra Valimiz Muammer Erolun başkanlığında; Elazığ Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, Sanayi Ticaret Odası Başkanlığı, Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı ile İlgili Kurum ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile Şirket Yetkililerinin katıldığı toplantılar gerçekleştirilmiştir.

Bu toplantılarda; Ankara ve İzmirden sonra İstanbulda da İlimiz adına olumlu sonuçlar doğuracak olan Elazığ Günleri in tertiplenecek olmasının faydalı olacağı toplantıya katılanların ortak kanaati olarak ortaya çıkmıştır.

Valiliğimiz bu çalışmalardan memnuniyet duymuş Elazığda olduğu gibi İstanbulda da Elazığ Dernek ve Vakıfları ile görüşülerek bu görüş, öneri ve destekleri doğrultusunda bir çalışma yapılmasından memnuniyet duyacağı şirket yetkililerine aktarılmıştır.

Şirket Yetkilileri Elazığda bu desteği aldıkları için Sayın Valimizin şahsında tüm katılımcılara teşekkürlerini ifade ederek başta İstanbuldaki dernek ve vakıf temsilcileri olmak üzere diğer İllerdeki Elazığ Dernek ve Vakıflarının da desteklerini almak üzere çalışmalarını hızlandıracaklarını ifade etmişlerdir. Elazığ Valiliğimizin manevi himayelerinde İstanbul da Elazığ Günleri çalışmaları başlatılmıştır” denildi.

İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır