İşletmenin Temiz Üretim Etüdünün Yapılması Projesi İmzalandı
Fırat Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı kapsamında başarılı bulunan Ilsan Tekstil San Ve Tic. A.Ş’nin “İşletmenin Temiz Üretim Etüdünün Yapılması ve Sonuçların Rapor Edilmesi” projesi düzenlenen törenle imzalandı.

İmza törenine Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Ilsan Tekstil San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salim Ilsan ve İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Mehmet Şirin Budancamanak katıldı.

İmza töreninde konuşan FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, ajans olarak imalat sanayinde kurumsallaşma ve ihracatın geliştirilmesi, turizm destinasyonlarının geliştirilmesi ve markalaşmanın sağlanması, tarımda katma değerli üretimin artırılması ve kaynak verimliliğine yönelik yönetim danışmanlığı ve eğitimlerin sağlanması amacıyla 2021 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik destek Programını uyguladıklarını ve sözleşme imzalama süreçlerinin başladığını söyledi.

Yoğunlu, 2021 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı kapsamında ilk defa özel sektöre de destek verdiklerinin altını çizerek, şöyle konuştu:

“Bu günde bu kapsamda başarılı bulduğumuz projemizi imzalıyoruz. Temiz üretim etüdü sonrası beklenen sonuçlar, verimliliğin arttırılarak çevre ve insanlar üzerinde risklerin azaltılması için uygulanan önleyici bir proses hizmeti sağlanması ve Avrupa Yeşil Mutabakatına uygun bir üretim metodu içererek çevreci bir politika izlenilmesini sağlamaktır. Yaklaşık 26 gün sürmesi beklenen, 5 kişinin katılım sağlayacağı uygulama sürecinin yararlanıcı Ilsan Tekstil San Ve Tic. A.Ş. ve bölgemize önemli katkılar sağlamasını bekliyoruz. Projemizin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Ilsan Tekstil San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salim Ilsan ise Fırat Kalkınma Ajansının hem Malatya’da hem de bölgede önemli çalışmalara imza attığını ifade ederek, projeye desteklerinden dolayı FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu’ya teşekkür etti.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır