İl Sağlık Müdürlüğü İçin Eğitici Eğitimi Projesinin İmzaları Atıldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2022 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı kapsamında başarılı bulunan Malatya İl Sağlık Müdürlüğünün “İl Sağlık Müdürlüğü İçin Eğitici Eğitimi” projesi düzenlenen törenle imzalandı.

FKA konferans salonunda düzenlenen imza törenine, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Berk, FKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Mehmet Şirin Budancamanak ile Malatya İl Sağlık Müdürlüğü proje ekibi katıldı.

Törende konuşan FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu,  yerel potansiyeli harekete geçirerek bölgesel gelişmeyi sağlamak üzere faaliyetlerine devam eden Fırat Kalkınma Ajansının 2010 yılından itibaren bölgedeki kurum ve kuruluşların bölgesel kalkınma anlamında ihtiyaç duyulan kurumsal ve teknik kapasitelerini geliştirmeye yönelik teknik destek programlarını yürüttüğünü söyledi.

Yoğunlu, ajans olarak 2022 yılına kadar 324 adet teknik destek projesine destek sağladıklarını belirterek, bu projeler kapsamında sağlanan eğitimler ve danışmanlıklar kapsamında yaklaşık 25 bin kişiye bölgesel kalkınma anlamında önem arz eden eğitimler verilmesini sağlandığını kaydetti.

Teknik Destek Programı kapsamında başvuruların devam ettiğini ifade eden Yoğunlu, şöyle konuştu:

“Malatya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ve bugün İmza töreni düzenlenen İl Sağlık Müdürlüğü İçin Eğitici Eğitimi isimli projemiz kapsamında 41 kişinin katılım sağlayacağı, 19 gün sürmesi planlanan 112 acil sağlık hizmetleri eğitimleri neticesinde; alanında uzman eğitimcilerden eğitici eğitimi almış ve bölge illerine örnek hizmet sunumu sağlayacak başarılı, araştırmacı ve geliştirmeci eğitmenler yetiştirilmesi planlanmaktadır. Sonuç olarak eğitimi alan, eğitimi veren kurumların memnuniyeti artacaktır. Doğru, yerinde, zamanında ve uygun tekniklerle sunulan bir hizmet sürecinin yürütülmesine katkı sunulmuş olacaktır. Bu projenin hazırlanmasında, uygulanmasında ve eğitimlerinde yer ve görev alan herkese ve kurum amirlerimize teşekkür ediyorum.”

Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Berk ise çok faydalı bir projenin imza töreninde bir araya geldiklerini ifade ederek, projeye verdikleri desteklerden dolayı Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu’ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından projenin imzaları atıldı. 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır