Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Malatya’da Yapıldı
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Haziran ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Elazığ Valisi ve FKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Erkaya Yırık Başkanlığında Malatya’da düzenlendi.

Bir otelde düzenlenen toplantıya, Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, Malatya Valisi Aydın BARUŞ, Bingöl Valisi Kadir EKİNCİ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bingöl Belediye Başkanı Erdal ARIKAN, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet MAÇOĞLU, Tunceli İl Genel Meclisi Başkanı Selçuk BOZKURT, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan ARSLAN, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan ATA SADIKOĞLU, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut AYAS ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap YOĞUNLU katıldı.

Toplantının önce açıklamalarda bulunan Vali Erkaya Yırık, Fırat Kalkınma Ajansı’nın 2021 Yılı Haziran ayı Yönetim Kurulu Toplantısı için Malatya’ da bir araya geldiklerini söyledi.
Yırık, tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkili olan Covid-19 Pandemisine yönelik devletin aldığı önlemler ve aşılanmaların artmasının olumlu gelişmeleri beraberinde getirdiğini belirterek, “Hastalığın etkisinin azalmasında aşılanmanın ne kadar önemli olduğunu hep birlikte görüyoruz. Aşılanma oranları bakımından dünyadaki önemli ülkeler arasında yer alıyoruz. İnşallah yapılan anlaşmalar sonrası gelecek olan aşılar ve ülkemizin de geliştirmeye çalıştığı ve faz-2 çalışmalarına geçilen yerli aşımızın da uygulanmasıyla pandemiyi hep birlikte geride bırakacağız. Bu süre zarfında sırası gelen herkesin aşısını yaptırmasını ve devletimizin aldığı önlemlere uymalarını öneriyoruz” diye konuştu.
 
“Fırat Turu Yerli ve Yabancı Turist Sayısının Artmasına Katkı Sağlayacak”
 
Vali Yırık, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında genç işsizliğinin yüksek olduğu bölgelerde gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek ve istihdam edilebilirliklerini artırma hedefi ile Ajansımızca uygulanacak olan Çalışan Ve Üreten Gençler Programı ile bölge illerimizde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların, Ajansımızın Sonuç Odaklı Programları ve Kaynak Verimliliği çerçevesinde etkinliğini artırmak veya bölgesel kalkınma açısından önem taşıyan faaliyetlerine yönelik eksikliğini duydukları teknik alanlarda eğitim ve danışmanlık desteği sağlanması hedefi ile 18 Mayıs tarihinde ilan ettiğimiz 2021 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı’nı toplantımızda değerlendireceğiz. Bölgemizin Turizm, Tanıtım ve Markalaşma Faaliyetleri kapsamında bölgeye yeni turizm destinasyonlarının kazandırılarak yapılacak tanıtımlarla yerli ve yabancı turist sayının arttırılmasına katkı sağlayacak ve bölgenin turizmden elde edeceği geliri arttırmak amacıyla Ajansımız tarafından uygulanacak olan Fırat Turu Projesini toplantımızda ele alacağız.”

Toplantıda ayrıca ajansın devam eden faaliyetleri ve diğer gündem maddelerinin görüşülerek bazı idari konularla ilgili kararlar alacaklarını ifade eden Vali Yırık, “Toplantımızın ve kararlarımızın ajansımız ve illerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır