Genel Müdürümüz Barış YENİÇERİ Ajansımızın Desteklediği Projeleri Ziyaret Etti
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış YENİÇERİ, Ajansımızın Malatya’da desteklediği bazı projeleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi Malatya İstişare Toplantısı kapsamında “Türkiye’de Kooperatifçilik & Kadın Kooperatifleri Paneli”ne konuşmacı olarak katılan Genel Müdürümüz YENİÇERİ, panelin ardından Ajansımız destekleriyle Malatya’da hayata geçirilen bazı projeleri ziyaret etti.

YENİÇERİ, ilk olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında Malatya’da yapımı tamamlanan ve kuru kayısıda fiyat istikrarını sağlamak, uygun koşullarda finansman teminini oluşturmak suretiyle üreticilere önemli destekler sağlayacak olan 10 bin ton kapasiteli Kuru Kayısı Lisanslı Deposu’nda incelemelerde bulundu.

Burada Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan ÖZCAN ve Ajansımız Genel Sekreteri Abdulvahap YOĞUNLU’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan YENİÇERİ, Kuru Kayısı Lisanlı Deposu’nun Malatya’ya ve başta bölge illeri olmak üzere tüm Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Ajansımız tarafından desteklenen ve 50 kadının alacakları eğitimlerle girişimci yönlerini geliştirerek kendi ürettikleri yerel ürünleri pazarlama imkanına kavuşacakları “3K Kadınım, Kazanırım, Kalkınırım” projesini ziyaret eden YENİÇERİ, proje hakkında bilgiler aldı.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır