Fırat’ın Efsaneleri Okuyucuyla Buluşuyor
Fırat’ın Efsaneleri projesi dâhilinde turistik noktaların efsane, hikâye ve tarihi gerçeklikleri okuyucularla buluşuyor.

Bu çalışma ile hikayeleştirmenin turizm faaliyetlerindeki etkisi ve önemi doğrultusunda bölge içerisindeki popüler turizm ve cazibe noktalarının efsane, hikaye ve tarihi gerçekliklerinin yalın ve akıcı bir turizm diliyle derlenerek tüm turizm paydaşlarına bir kaynak olarak sunulması amaçlanmıştır.

İnsanlığın başlangıç noktalarından olan bu kadim coğrafyada yüzyıllar boyunca anlatılan efsanelerin, hikayelerin ve tarihi gerçekliklerin derlenmesi ile oluşturulan kitaplar bir yandan tarihte yolculuk yaptırırken bir yandan da kültürel mirasın nesillere aktarılmasına vesile olacaktır. Sözlü ve yazılı kaynaklardan yararlanılarak derlenen efsanelerde savaş, kahramanlık, günlük yaşam, doğal güzellikler ve tarihi noktalar konu edilmiş olup bölgenin tarihini, efsanelerini ve kültürünü daha geniş kitlelerle paylaşma hedefi taşımaktadır.

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerine ait turistik noktaların tarihini, kültürel mirasını ve yerel efsanelerini anlatan seslendirmelerine aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.
 
Spotify İçin: https://spotify.link/Fff8ddqK9Db
 

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin efsane kitapları aşağıda yer almaktadır.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır