Elazığ’da CMDP Projeleri İmzalandı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından desteklenen Fırat Üniversitesinin “CODE-23 Fırat Yazılım Atölyesi” ile Elazığ İli ve İlçeleri Süt Üreticileri Birliğinin “Elazığ Süt Analizi” projelerinin imza töreni gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi Kütüphanesi toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Elazığ İli ve İlçeleri Süt Üreticileri Birliği Başkanı Halef Ortaç katıldı.

İmza töreninde konuşan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, CODE-23 Fırat Yazılım Atölyesi Projesi kapsamında Fırat Üniversitesiyle iş birliği yaparak 6 farklı eğitim başlığında üniversite öğrencilerine veya mezunlarına nitelikli mesleki eğitim formasyonu kazandırmak için yürütülecek bir program olduğunu belirterek, “Fırat Üniversitesi mühendislik eğitiminde ve özellikle de bilgisayar ve yazılım mühendisliği eğitiminde de önde gelen üniversiteler arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu altyapısından hem öğretim üyesi kadrolarından hem de teknik laboratuvar imkanlarından istifade ederek Elazığ’daki gençlerimizin kendilerini bu alanda geliştirmeleri için güzel bir projeyi el birliğiyle yürütmeye başlayacağız” diye konuştu.

Elazığ’ın hayvancılıkta hem büyükbaşta hem de küçükbaşta özellikle de süt ve süt mamulleri üretiminde çok önemli bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Vali Torman, şöyle konuştu:

“Süt üreticileri birliğimiz üyelerine yeni yatırımlar yaparak kaliteli hizmet vermeye gayret gösteriyorlar. Uygulamaya konulacak olan bu projeyle de süt üreticiler birliği bünyesinde oluşturulacak laboratuvarda yine üreticilerimizin ve onların ürettikleri süt ve süt ürünlerini bu laboratuvarda gerekli analizlerini yaparak katkı sağlamış olacaklar.”

Vali Toraman Fırat Kalkınma Ajansının Elazığ’da çok önemli projelere destek verdiğini ifade ederek, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu ile Elazığ’a verdiği desteklerden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a teşekkür etti.

Konuşmanın ardından projelerin imzaları atıldı.
 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır