Elazığ'a Yeni Nesil Medya Akademisi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen Elazığ Belediyesinin “Yeni Nesil Medya Atölyesi” projesi düzenlenen törenle imzalandı.

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Elazığ Yatırım Destek Ofisinde düzenlenen törene, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu ve FKA Elazığ YDO Koordinatörü Mustafa Selim Özatay katıldı.

2021 Yılı SOGEP kapsamında desteklenen ve sözleşmesi imzalanan önemli bir proje olan Yeni Nesil Medya Atölyesi projesinin temel hedefi madde bağımlılığı bulunanlar başta olmak üzere işsiz gençlere yönelik kameramanlık, senaryo yazma, kurgu/montaj, fotoğrafçılık, oyunculuk, tiyatro ve drone kullanımı konularında mesleki eğitimler verilerek gençlerin topluma ve istihdama kazandırılmalarının sağlanmasıdır.

Yaklaşık 1,5 milyon lira toplam proje bütçesinin 1,3 milyonu Fırat Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği olarak sağlanan projeyle madde bağımlılığı konusunda farkındalığın artırılması bu amaçla kısa film, belgesel ve kamu spotu hazırlanması hedeflenmektedir.

Uygulama süresi 18 ay olacak proje ile işsiz gençlerin sanat ve teknoloji alanlarında yetiştirilerek sosyal ve ekonomik hayata entegrasyonlarının kolaylaştırılması sağlanacaktır.

Elazığ Valiliği ve Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün de ortak olduğu proje kapsamında kurulan yeni nesil medya atölyesiyle gençlere oyunculuk ve sahne arkası mesleklere yönelik sürekli olarak eğitimler verilmesi planlanmaktadır.

Proje Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu tarafından imzalandı.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, projenin çok önemli bir sosyal proje olduğunun altını çizerek, hayırlı olması temennisinde bulundu. 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır