Eğitmenlere Sertifikaları Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 2022 Yılı Teknik Destek Programında başarılı bulunarak desteklenen "Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Eğitmenleri İçin Eğitimci Eğitimi" projesinin sertifika töreni düzenlendi.

Battalgazi Devlet Hastanesinde düzenlenen törene, Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Berk, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, FKA İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Mehmet Şirin Budancamanak ve proje kapsamında eğitim alan uzman personel katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Berk, proje desteklerinden dolayı Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu’ya teşekkür ederek, Fırat Kalkınma Ajansı ile beraber çok önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu ise 2022 yılına kadar 324 adet teknik destek projesine destek sağlayan Fırat Kalkınma Ajansının bu projeler kapsamında sağlanan eğitimler ve danışmanlıklar kapsamında yaklaşık 25 bin kişiye bölgesel kalkınma anlamında önem arz eden eğitimler verilmesini sağladığını söyledi.

Yoğunlu, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ve sertifika töreni düzenlenen “İl Sağlık Müdürlüğü İçin Eğitici Eğitimi”  projesi kapsamında verilen eğitimlere 41 kişinin katılım sağladığının altını çizerek, “12 gün ve 90 saat süren 112 acil sağlık hizmetleri eğitimleri neticesinde; alanında uzman eğitimcilerden eğitici eğitimi almış ve bölge illerine örnek hizmet sunumu sağlayacak başarılı, araştırmacı ve geliştirmeci eğitmenlere bu gün sertifikaları verilecektir. Bu projenin hazırlanmasında, uygulanmasında ve eğitimlerinde yer ve görev alan herkese ve kurum amirlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından eğitim programına katılım sağlayanlara sertifikaları verildi.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır