Doğanyol ve Pütürge’ye Ziyaretler Gerçekleştirildi
Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Malatya’nın Doğanyol ve Pütürge ilçelerini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

Yoğunlu, ilk olarak Pütürge Kaymakamı Batuhan Taşgın ve Pütürge Belediye Başkanı Mikal Sülük ile bir araya geldi.

Ziyaretlerde FKA tarafından Pütürge ilçesinde desteklenen projeler ve bundan sonra yapılacak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Yoğunlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan ajansın desteğiyle hayata geçirilecek olan Pütürge Tekstilkent Projesi kapsamında yapımına başlanan inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Yoğunlu daha sonra Doğanyol ilçesine geçerek burada Doğanyol Kaymakamı Hüseyin Demirkol ve Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay ile bir araya geldi.

Görüşmelerde 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremden en çok etkilenen yerlerden biri olan Doğanyol’da sosyal ve ekonomik olarak yapılabilecek çalışmalar ele alındı.

Yoğunlu, ziyaretlere ilişkin yaptığı açıklamada, Doğanyol ve Pütürge ilçelerinin ekonomik ve sosyal olarak çok önemli bir potansiyele sahip olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“İlçelerimize gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde başta SOGEP ve Teknik Destek projelerimizle burada neler yapabiliriz, neler geliştirebiliriz bunları ele aldık. Doğanyol ilçemiz maalesef depremin şiddetini en ağır hissettirdiği noktalardan biri oldu. Devletimiz çok kısa bir süre içerisinde burada yaptığı çalışmalarla vatandaşlarımızın yaralarını sarıyor. Bizlerde ajans olarak neler yapabiliriz nasıl bir katkıda bulanabiliriz bunları istişare etmek amacıyla ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Belediye başkanlarımıza ve kaymakamlarımıza misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.”

Ziyaretlerde Yoğunlu’ya FKA Malatya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Murat Bayazit de eşlik etti.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır