Doğanşehir İlçesine Ziyaretler Gerçekleştirildi
Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç ile Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt'u ziyaret etti.

Ziyaretler kapsamında ilk olarak Kaymakam Kılıç ile bir araya gelen Yoğunlu, ilçede ajans tarafından desteklenen projeler ve bundan sonra yapılacak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Kaymakam Kılıç, Genel Sekreter Dr. Abdulvahap Yoğunlu’ya teşekkür etti.

Ziyarette ilçenin en önemli tarımsal ürünlerinden olan Doğanşehir Fasulyesinin markalaşması ve üründen elde edilen gelirin artırılmasına ilişkin proje konuları istişare edildi. 

 Yoğunlu daha sonra Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt’u makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında düzenlenen değerlendirme toplantısında, ilçedeki mevcut yatırım alanları, ilçenin turizm ve tarım alanlarında potansiyel yatırım konuları ele alındı.

Toplantıya, Doğanşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birişik, Doğanşehir Ziraat Odası Başkanı Burhan Tanışık, belediye proje ekibi ve Doğanşehir Gülşehir Kadın Kooperatifi yetkilileri katılım sağladı.

Belediye Başkanı Zelyurt, ziyaretten dolayı Genel Sekreter Yoğunlu’ya teşekkür ederek, Fırat Kalkınma Ajansının desteğiyle ilçede önemli projelerin hayata geçirildiğini ve gelecek yıl için de Ajans ile proje geliştirdiklerini ifade etti.

Yoğunlu’da Doğanşehir ilçesinin hem tarihi hem doğası hem de yöresel ürünleriyle ön plana çıktığını belirterek, Zelyurt ve toplantıya katılım sağlayanlara teşekkür etti.

Ziyaretlerde Yoğunlu'ya FKA Malatya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Murat Bayazit eşlik etti. 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır