Dijital Dönüşüm Olgunluk Seviyesi ve Verimlilik Analizi Projesi İmzalandı
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2021 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı kapsamında başarılı bulunan Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün "Malatya Sanayisinin Dijital Dönüşüm Olgunluk Seviyesi ve Verimlilik Analizi" projesi düzenlenen törenle imzalandı.

FKA toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı, FKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Mehmet Şirin Budancamanak katıldı.

İmza töreninde konuşan FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, 2010 yılından itibaren faaliyetlerine başlayan Fırat Kalkınma Ajansının bölgenin sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak üzere kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, gerçek ve tüzel kişilere toplam 832 adet proje kapsamında hibe desteği sağladığını söyledi.

Destek alan kurum ve kuruluşların eş finansmanı dâhil bölge ekonomisine2021 yılı fiyatlarıyla yaklaşık909 milyon lira yatırım bütçesinin kazandırıldığı ifade eden Yoğunlu, bu projelerde Fırat Kalkınma Ajansıtarafından yaklaşık560 milyon lira hibe desteği sağlandığını kaydetti.

Yoğunlu, ajans olarak 2021 yılına kadar 309 adet teknik destek projesine destek sağlandığının altını çizerek, bu projeler kapsamında sağlanan eğitimler ve danışmanlıklar kapsamında yaklaşık 24 bin kişiye bölgesel kalkınma anlamında önem arz eden eğitimler verildiğini ifade etti.

Sözleşmesi imzalanan Malatya Sanayisinin Dijital Dönüşüm Olgunluk Seviyesi ve Verimlilik Analizi projesine de değinen Yoğunlu, şöyle konuştu:

“Projeyle Malatya sanayi işletimlerinin akıllı üretim sistemleri ve dijital dönüşüm konusunda bilinçlenme düzeyindeki artış, sanayi işletmeleri için örnek pilot dijital dönüşüm olgunluk seviyesi analiz raporu, Malatya sanayi işletmeleri yönetici ve teknik personelin dijital dönüşüm konusunda uygun danışman ve uygulayıcılar ile çalışabilme kapasitelerinin artırılması, verimlilik konusunda projede yer alan işletmeler gerekli adımları attığında hem maliyetleri düşürecek hem de insana bağlı hataları daha aza indirerek çok daha etkin, hızlı ve esnek üretim süreçleri elde edilecektir.”
 
Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı ise projeye desteklerinden dolayı Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu’ya teşekkür ederek, “Projemizle işletmelere özgü dijital dönüşüm yol haritasının belirlenmesi ve rapor hazırlanması, üniversiteler başta olmak üzere Malatya sanayisinin dijital dönüşümü için kurumsal işbirliği konusunda kapasite artışının sağlanmasını hedefliyoruz. Yirmi kişinin katılım sağlayacağı eğitimler yaklaşık 15 gün sürecek” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yoğunlu ve Gülaçtı projeyi imzaladı.
 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır