“Daha Mavi Daha Yeşil Elazığ, Daha Temiz Hazar Gölü” Etkinliği
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ve Elazığ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından “Daha Mavi Daha Yeşil Elazığ, Daha Temiz Hazar Gölü” sloganı kapsamında çevre temizleme etkinliği düzenlendi.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Gölü kenarında çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinliğe, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, OSB çalışanları ve sivil toplum kuruluşu üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte, Vali Kaldırım ve beraberindekiler Hazar Gölü çevresinde çöp toplayarak çevre temizliği yaptılar.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, burada yaptığı açıklamada, Hazar Gölü’nün gelişmesi için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, “Bu değerlerin korunması ve sürdürülebilir kılınması geleceğe aktarılması için sahip çıkmalıyız. Buraları temiz tutmalıyız. Bu tür etkinlikler farkındalık oluşturacak aktivitelerin buraya çok kıymet katacağını düşünüyorum. Burayı kullanan insanların burayı temiz tutması her şeyden önemlidir. Elazığ'ın müthiş değerleri var Hazar Gölü de bunlardan bir tanesidir. O yüzden buraya sahip çıkmak Elazığ'ın görevidir” diye konuştu.

Hazar Gölü ve Elazığ'ın bir değer olduğunu ve bu değere sahip çıkmaları gerektiğini kaydeden OSB Başkanı Suat Öztürk de "Çevreyi koruyan bir şehir her zaman için bir adım öndedir. Çevreye atılan atıklar insanlarımızın buraya bakış açısını değiştirmektedir. Bu doğrultuda bizim çevreyi korumamız en önemli unsurlarımızdan bir tanesidir” ifadelerini kullandı.

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ise ajans olarak sosyal programlara da destek verdiklerini belirterek, “Bu gün burada Elazığ OSB ile birlikte düzenlendiğimiz etkinlik kapsamında bir araya geldik. Hazar Gölü hem Elazığ hem de bölgemiz için önemli bir potansiyeli olan bir yer. Hem yaz turizmi hem de kış turizmi açısından büyük öneme sahip. Biz de “Daha Mavi Daha Yeşil Elazığ, Daha Temiz Hazar Gölü” sloganıyla gölün çevresinde çevre temizliği yaparak farkındalık oluşturmak istedik. Güzel bir sosyal projeye imza attığımızı düşünüyorum. Projemize desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a teşekkür ederim.” şeklinde konuştu. 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır