Bölgede Her Geçen Gün Proje Oluşturma Kültürü Gelişiyor

Harput’ta Fırat Altyapı Hizmet Birliği Binası Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Muammer Erol, Elazığ Milletvekili Şermin Balık, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Milli eğitim Müdürü Reşat ÇETİN, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile kurumların proje ofisi çalışanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Muammer Erol, proje yapma ve proje oluşturma konusunda önemli bir bilinç oluştuğuna dikkat çekerek, toplantıda proje yapan tarafların temsilcileri ile proje sunulan birimin bir araya getirildiğini ve sorunların masaya yatırılacağını söyledi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’da konuşmasında proje oluşturma konusunda bölgede her geçen gün daha iyi sonuçlar elde edildiğini ve Fırat Kalkınma Ajansına sunulan proje sayısındaki artışın bunun bir göstergesi olduğunu söyledi. Toplantıda ilgili bütün tarafları bir arada görmekten mutlu olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, sorunlara bir masa etrafında çözüm arayacaklarını belirtti. İyi proje üreten illere sağlanan ödeneklerin daha fazla olduğuna dikkat çeken Bakan Yılmaz, başta Kalkınma Bakanlığının SODES projeleri olmak üzere, AB fonları, Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumu, İşkur ve KOSGEB gibi bütün kurumların artık proje kültürü ile çalıştığını vurguladı.Copyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır