Bingöl SOGEP Projeleri İmzalandı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından Bingöl’de desteklenen projelerin imza töreni gerçekleştirildi.

Bingöl Valiliğinde düzenlenen imza törenine Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel ve FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen katıldı.
 
“Genç İstihdamı İçin Mesleki Eğitim”
 
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek “Genç İstihdamı İçin Mesleki Eğitim” isimli projeyle, Bingöl’deki mesleki eğitim altyapısı, mesleki eğitim alanındaki işbirlikleri ve eğitimlerin güçlendirilmesi, ildeki meslek lisesi öğrencilerinin güncel üretim teknikleriyle uyumlu olarak eğitimi, gençlerin istihdamının artırılması, sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesi ve mesleki eğitim-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.
 
“Simülatörlü İş Makinesi Operatörlüğü Atölyesi”
 
Bingöl Belediyesi tarafından yürütülecek “Simülatörlü İş Makinesi Operatörlüğü Atölyesi” projesi ile altyapı, ulaşım, madencilik ve inşaat gibi sektörlerde önemli bir istihdam sağlayan ancak il ve bölge düzeyinde temininde çeşitli sorunlar yaşanan operatörlük mesleğiyle ilgili eğitimlerin daha uygun maliyetli ve verimli olarak simülatör vasıtasıyla verilmesi ve işsiz gençlerin nitelikli bir alanda istihdamına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Vali Ekinci, Bingöl’ün ekonomisine ve iş gücü piyasasına katkı sunacak projelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır