Bingöl Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı Eğitimi Tamamlandı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı'nın Türkiye-AB Mali İşbirliği kapsamında yürüttüğü “TRB1 Bölgesindeki Dezavantajlı Kişilerin İşgücü Piyasasına Sürdürülebilir Entegrasyonu” projesi kapsamında Bingöl’de gerçekleştirilen “Bingöl Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı Eğitimi” tamamlandı.

Bingöl Üniversitesi Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenine, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Çintay, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Baycuman, Bingöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Şahin, FKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Mehmet Şirin Budancamanak, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, BÜSEM Müdür Yardımcısı Mustafa Naimoğlu, kurs eğitmeni Dr. Öğr. Üyesi Müslüm Erol, Ajans ve Üniversite personeli, kursiyerler ve tekstil konfeksiyon alanında faaliyet gösteren firma temsilcileri katıldı.

Programda konuşan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Fırat Kalkınma Ajansı olarak TRB1 Bölgesi illerinin (Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli) kalkınmasına yönelik çalışmalar kapsamında mesleki eğitimlere özel bir önem verdiklerini belirterek projeyle özellikle dezavantajlı konumda bulunan kadın ve gençlerin istihdamına önemli katkılar sağlanacağını ifade etti.

Yoğunlu, proje kapsamında TRB1 Bölgesindeki 4 ilde mesleki eğitimlere yönelik kurslar düzenlendiğini belirterek, “Bu gün de Bingöl ilimizde başarıyla tamamlanan Bingöl Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı Eğitimimizin sertifika töreni için bir araya geldik. Öncelikle eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Çok verimli bir program olduğunu düşünüyorum. İlimize ve kursiyerlerimize hayırlı olsun. Programı başarıyla tamamlayan arkadaşlarımızın bu alanda kendilerini geliştirerek önemli çalışmalar yapacağını düşünüyorum, programa katkı sağlayan bütün kurumlarımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Çintay da Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman girişimcilerin ve yatırımcıların yanında olduklarını belirterek, eğitime katılıp sertifikalarını alan kursiyerlerin çabalarının sonucunda ilimize faydalı işler yapacaklarına inandığını belirterek hayırlı olsun temennisinde bulundu ve başta Fırat Kalkınma Ajansı olmak üzere emeği geçen bütün kurumlara teşekkür etti.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak da Fırat Kalkınma Ajansı’nın uyguladığı proje kapsamında mesleki eğitim alanında paydaş kurumlarla çok faydalı ve güzel bir işbirliği yapıldığını ve Bingöl açısından katma değeri yüksek olacak sonuçlar elde edildiğini ifade ederek, kursiyerlere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Binsu Tekstil firması yetkilisi Mimtaz Yetkin ise sektörde nitelikli elemana her zaman ihtiyaç duyduklarını belirterek kursiyerleri firmalarına iş görüşmesi için davet etti.

Tören eğitimi başarıyla tamamlayan 45 kadın ve gence sertifikaları verilmesiyle sona erdi.
 
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır