Bakan Varank, Malatya OSB’deki 21 Tesisin Açılışını Gerçekleştirdi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da katılım sağladığı toplu açılış töreninde, Malatya Organize Sanayi Bölgesinde yapımı tamamlanan 21 tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Malatya'da düzenlenen toplu açılış törenine telekonferans ile bağlanarak tesislerin açılışını yapan Varank, burada yaptığı konuşmada, Malatya organize sanayi bölgelerindeki müteşebbislerin hayata geçirdiği 21 farklı tesisin açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Varank, 4,8 milyar liralık yatırımlar sayesinde yaklaşık 7 bin kişinin evine ekmek götürebildiğini belirterek, “Biz Türkiye'yi Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyütmenin derdindeyiz. Onun için biz müteşebbislerimize destekler veriyoruz. OSB'ye yatırımlar yapıyoruz. Bu sayede yapılan yatırımlar ile Türkiye'de istihdam ve ekonomi oluşuyor" ifadelerini kullandı.

Varank, konuşmasına şöyle devam etti:

“Son 20 yılda sadece OSB'lere 700 milyon liraya yakın destek verdik. Bu yatırımların tamamı yatırım teşvik belgesi sayesinde hayata geçti. Burada iş insanlarımız, siz değerli emekçi kardeşlerimiz Türkiye'nin itici gücü olan sanayiyle bu ülkeyi kalkındırmaya devam edecek ve inşallah biz çok daha müreffeh ve aydınlık bir Türkiye'yi göreceğiz. O Türkiye'ye kavuşacağız. Yeter ki biz bir olalım, beraber olalım, hep birlikte ay yıldızlı bayrağımıza hizmet etmenin sevdasında olalım. Bunu yaptığımız müddetçe Türkiye'nin başaramayacağı hiçbir şey olmaz. İşte buradaki fabrika sadece LCW grubun 6. fabrikası. Bunun gibi buradaki her bir arkadaşımızın çok değerli yatırımları var. İşte bunlar sayesinde ekonominin çarkları dönmeye devam edecek. Biz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Malatya'ya hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Yaptığımız her bir desteğin de misliyle bize döndüğünün farkındayız. Sizlerin hizmetkarı olacağız. İnşallah Türkiye'yi aydınlık yarınlara hep beraber çıkaracağız."

Varank, yatırımları gerçekleştiren müteşebbislere teşekkür ederek yatırımların bereketli olmasını diledi.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır