43 Projeye 65,6 Milyon TL’lik Destek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajanları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansının (FKA) 2022 Yılı Turizm, İhracat ve Tarımın Geliştirilmesi Finansman Desteği Programının sonuçları açıklandı.

-Bakan Varank Duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 Yılı Turizm, İhracat ve Tarımın Geliştirilmesi Finansman Desteği Programının sonuçların açıklandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Bakan Varank, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli’yi kapsayan Turizm, İhracat ve Tarımın Geliştirilmesi Finansman Desteği Programı sonuçları açıklandı. Yatırımlar tam gaz devam ediyor! 43 başarılı proje, 65,6 milyon TL’lik özel sektör yatırımı”

Alternatif turizm olanaklarının çeşitlendirilerek Yukarı Fırat Havzası turizm destinasyonunun geliştirilmesi, imalat sanayinde rekabetçiliğin güçlendirilerek bölge ihracatının artırılması ve tarımsal üretimde ürün çeşitliliği ile verimliliğin artırılarak yüksek katma değerli üretimin sağlanması amaçlı tasarlanan finansman desteği programı kapsamında 69 proje teklifi alındı. Ön inceleme aşamasında başarılı olup, teknik ve mali değerlendirme aşamasına geçen 68 projeden 43’ü asil olarak başarılı bulunan programda 11 proje ise yedek olarak belirlendi.

Program ile yerel aktörlerin “İmalat Sanayinde Kurumsallaşma ve İhracatın Geliştirilmesi”, “Yukarı Fırat Havzası Turizm Destinasyonu Geliştirilmesi ve Markalaştırılması”, “Tarımsal Üretimde Katma Değerli Üretime Geçiş” Sonuç Odaklı Programları ile Sanayi Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün 2022-2023 teması olarak belirlediği “Genç İstihdamı” kapsamında, ajans tarafından ön fizibilitesi hazırlanmış yatırım konuları öncelikli olmak üzere bölgesel kalkınma açısından önem taşıyan yatırımlarına yönelik finansman desteğinin sağlanması hedeflenmektedir.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır