Cazibe Merkezleri Programı 1.Dönem Başvuruları Sona Erdi
Ülke genelinde 23 ilde uygulanacak olan ve Ajansımızın faaliyet gösterdiği TR B1 Bölgesi illeri Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’yi de kapsayan Cazibe Merkezleri Programının 1.Dönem Başvuruları 27 Şubat 2017 tarihi itibariyle sona ermiştir.

Bölgemize yeni yatırım yapacak veya mevcut yatırımını bölgemize taşıyacak olan yatırımcılara danışmanlık hizmetinden faizsiz yatırım kredisi desteğine kadar birçok desteğin verilebileceği cazibe merkezleri programının birinci döneminde yatırım destek ofislerimizce toplam 363 proje başvurusu alınmıştır. Başvuruların bölge illerimize göre dağılımına baktığımızda illerde faaliyet gösteren yatırım destek ofislerimizden Bingöl’e 62, Elazığ’a 134, Malatya’ya 147 ve Tunceli’ye 20 başvuru alınmıştır. Başvuruların yatırım destek ofislerimizin yanı sıra direk Kalkınma Bankasına da yapılabildiği göz önüne alındığında bu sayının çok daha yukarılara çıkacağı öngörülmektedir.

İçerdiği destek kalemleriyle yatırımcıya önemli destekler sağlayacak olan Cazibe Merkezleri Programıyla hayata geçecek büyük ölçekli ve katma değeri yüksek yatırımlarla bölgemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasında ciddi bir ivme yakalanacaktır.

Başvurular Kalkınma Bankasınca ekonomik, teknik ve mali açıdan yapılacak olan fizibiliteler ışığında değerlendirilecek olup uygun başvurular belirlendikten sonra, yatırımlar yatırımcı-Kalkınma Bankası eş güdümünde hayata geçirilecektir.
İçerik GörselleriCopyright © 2016 www.fka.gov.tr Tüm Hakları Saklıdır